divadlo - opera, balet, činohra

Jiří Bartoška a Karel Heřmánek spoločne v Štúdiu L+S

23.11.2011 18:32:28

V bratislavskom Štúdiu L+S bude v decembri hosťovať české Divadlo bez zábradlí. V hlavných úlohách s Jiřím Bartoškom a Karlom Heřmánkom uvedie 17. decembra hru Jakub a jeho pán. Inscenácia plná vtipu a  najmä brilantných výkonov českých hereckých bardov je príbehom o priateľstve, láske, zrade, a tiež o ceste. Ale aj putovaním za tým, kto sme a čo určuje naše kroky.
Nemenej zaujímavé bude v Štúdiu L+S aj ďalšie hosťujúce predstavenie. Studio Dva z Prahy privezie 6. decembra do Bratislavy hru Prší v hlavných úlohách s Karlom Rodenom, Janou Krausovou a Mariánom Rodenom. V réžii Adama Krausa uvedú komédiu voľne nadväzujúcu na divadelné hity Otevřené manželství a O lásce čili Parle moi d´amour.
Počas decembra si diváci určite prídu na svoje aj počas programu Music a la cARTe. Trio v zostave Oskar Rózsa, Martin Valihora, Marián Čekovský predvedie 16. decembra nielen svoje umenie, ale podporí aj hostí. V špeciálnom bloku sa tento raz predstaví spevák Robo Grigorov, a len pre tento program vznikla skupina Roman Luknár "Family Band", ktorú tvoria známy herec a jeho potomkovia. A vôbec po prvý raz vystúpia spoločne. O finále sa postará slávny český jazzman Jiří Stivín, hudobník, skutočný majster dychových nástrojov od výmyslu sveta. Aj tentokrát to všetko na pravú mieru uvedie Pavol Danišovič.
V decembri sa fanúšikovia divadla môžu tešiť aj na stále inscenácie Štúdia L+S akými sú Kontrabas s hercom Martinom Hubom v hlavnej úlohe, Valčík náhody so Zuzanou Fialovou a Ľubošom Kostelným, Kumšt, Život na trikrát, Na fašírky mi nesiahaj, Iluzionisti, Garderobier, Rybárik kráľovský a ďalšie. Silvestrovským predstavením tohto roku bude hra Opačné pohlavie, v hlavých úlohách s Martou Sládečkovou, Zuzanou Tlučkovou, Ivanom Vojtekom a Pavlom Topoľským.

Vstupenky/Tickets Štúdio L+S