divadlo - opera, balet, činohra

Pietro e Lucia

2.11.2010 12:59:06

Košice zažijú premiéru veľkolepého hudobno-tanečného diela Dušana Rapoša Rocková opera Pietro e Lucia spojí Boľšoj teater, La Scalu a najlepších rockovy´ch muzikantov!

Nesmrteľny´ príbeh lásky Petra a Lucie zoslávnej Rollandovej protivojnovej novely ožije v podobe rockovej opery s talianskym názvom Pietro e Lucia. Na unikátnom pódiu sa stretnú najlepší tanečníci zo slávneho Boľšoj teatra s operny´mi sólistami chy´rnej talianskej La Scaly. V sprievodnej rockovej kapele zahrajú špičkoví muzikanti - medzi nimi aj James Nisbet, ktory´ aktívne hráva po boku popovy´ch hviezd Lily Allen či Kylie Minogue. V exkluzívnej premiére si toto monumentálne dielo budú môcť užiť Slováci už 9. decembra v košickej Steel Arene.

Pietro e Lucia je skutočne nevídany´ projekt: dych vyráža už fakt, že počas predstavenia bude na scéne až 150 umelcov spolu z 8 rôznych krajín sveta! Náročné tanečné kreácie má pod dohľadom uznávany´ slovensky´ choreograf Jaroslav Moravčík. Pod taktovkou charizmatického talianskeho dirigenta Marcella Rotu sa zasa predstavia operné hviezdy z Milána, Ríma, Florencie, Monte Carla, Barcelony, Prahy a Bratislavy. Hlavnej ženskej úlohy sa zhostí vynikajúca sopranistka známa z La Scaly - Doriana Milazzo. Na pódiu nebudú chy´bať ani špičkoví baletní sólisti z Moskvy, z azda najslávnejšieho divadla na svete - Boľšoj Teater. Spolu s Česky´m národny´m symfonicky´m orchestrom Praha a Česky´m filharmonicky´m zborom Brno, vedeny´m zbormajstrom Petrom Fialom, uvidíme naživo sólového gitaristu anglickej popovej hviezdy Lily Allen - Jamesa Nisbeta, vynikajúceho nemeckého basového gitaristu Larsa Lehmanna, a multiinštrumentalistu Ossyho Pfeiffera. V rockovej sekcii sa nám predstaví tiež Juraj Tatár a o navodenie atmosféry starého Paríža sa postará akordeónovy´ virtuóz Michal Červienka. Jednoducho "dream team". Pietro e Lucia je rocková opera o nenaplnenej láske a jej predčasnej smrti. Príbeh na motívy románu Romaina Rollanda napísal Dušan Rapoš, texty pripravila Eva Vejmělková. Cely´ dej sa odohráva na monumentálnej 360 stupňovej scéne, využívajúcej najmodernejšie 3D technológie, 3D animácie a grafiky. Cely´ orchester aj zákulisie tak budú pod drobnohľadom divákov. Nevídany´ zážitok si odnesú najmä diváci v prvy´ch radoch, ktorí sa ocitnúpriamo v centre diania.

Oficiálny trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=TkH4lEnLA-A
Web:
http://www.pietroelucia.com/

Vstupenky:
V predaji sú klasické vstupenky za 50,- € a za VIP vstupenku zaplatí návštevník 100,- €. Majitelia VIP vstupeniek
získavajú jedinečné sedenie medzi účinkujúcimi priamo v centre diania pri pódiu ako aj vstup na exkluzívny raut
po predstavení. V ponuke pre VIP hostí nebude chy´bať ani možnosť stretnutia s hlavny´mi predstaviteľmi a
účinkujúcimi ako aj orginálny darček na pamiatku. Pre študentov a držiteľov kariet ISIC, ITIC a Euro26 ponúkajú
organizátori veľkorysú 50% zľavu na vstupenky. Dôchodcovia a deti do 12 rokov v sprievode dospelej osoby majú
vstupné za symbolicky´ch 5,- €.

ZĽAVY NEPLATIA PRI KÚPE VIP VSTUPENIEK

vstupenky na predstavenie Pietro e Lucia